Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12823 anket
Vytrženo z diskuze: Víte jakého ústrojí se týká Crohnova choroba? - Anketa 10121

- ahojky. právě mi ji diagnostikovali. tenhle název jsem slyšela poprvé a tak mě napadlo, jestli je víc lidí, kteří o tom neslyšeli.
- Je to hrozný svinstvo, má ji moje nej kámoška a maminka mojí známí. Kámoška to díky včasné diagnostice a biologické léčbě zvládá celkem bez problémů (ale musí se hlídat),bohužel ta maminka známí skončila s umělým vývodem, ale i tak žije přiměřeně spokojený život (v rámci možností, je bez bolestí)... Pokud to máš, na internetu je nějaká skupina pacientů co si radí a je to i dobrá podpora. Třeba úprava životního stylu je u této choroby zásadní.
- já vím, díky. dnes jsem tu skupinu našla. jinak u mě to zrovna moc brzo nediagnostikovali, protože mám 4 roky život bez toho, že se můžu jít ven projít nebo třeba na chvíli ven. a moje dr mi tvrdila že je to alergie, pak že je to z hodně léků a po 4 letech mi udělala kolonoskopii. kdyby to udělala hned, tak jsem měla pokoj a kvalitní život.
- Tak zhruba tak to bylo i u tý kámošky, neztrácej hlavu. Není to až tak zanedbaný, zanedbání říkám (případ té maminky)kdy vás místní obvoďák co podlehl zisku z new-age a rabatům z léků cpe zkurvenejma homeopatikama, když už nevíš jak dál tak nacpeš statisíce šarlatánům, ač stačilo doporučení na gastroenterologii a ne dvacet let trpět... Pak to končí životem na vlásku a umělým vývodem. Ale na druhou stranu, máme tu prodavačku, co měla honě závažnej průběh týhle nemoci, ale od doby co jí udělali ten vývod, zase cvičí aerobik a člověk to vůbec neví. Je jí třicet, užila si svý a ten průběh byl fakt těžkej. Ty to třeba budeš mít jen v lehčí fázi a pokud uzpůsobíš jídelníček, bude to pohoda. Já se taky kvůli něčemu hlídám a jde to, jen člověk víc u jídl

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2024. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale