Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12463 anket
Vytrženo z diskuze: Chtěli byste, aby se EU stala v budoucnu federativní republikou, podobnou USA? - Anketa 10223

- ano, bez jednotného nadstátního vedení to nemůže moc dobře fungovat
- v žádném případě; navíc to co je USA v evrope nemuze nikdy vzniknout i zvzhledem k historickému hledisku
- To bych si neuměla představit, už jen z toho důvodu, že jsou státy v Evropě tak navzájem odlišné, ať už ekonomicky, tak kulturně a tak dále.
- Souhlasím s Phoebe. Vzhledem k příliš velké diferenci národů v Evropě by to ani fungovat nemohlo. Se podívejte nyní, jak stačí, aby jeden stát krachoval a hejbne to pomalu se všemi ostatními. Ale na druhou stranu kdyby se vedení jednotné Evropy chopil někdo vyloženě extra inteligentní a schopný, třeba by se to nějak dalo. Ale raději bych to nedělal.
- problém je v té odlišnosti, těžko by bohaté státy chtěly dělat na ty chudé ...
- ale státy USA byly a jsou taky dost odlišné (jen se to u nás moc neví) a v EU už teď makaj bohatý státy na ty chudý, přichází k nám dotace 4. Baptiste: jeden stát krachuje taky proto, že chybí centrální vedení, vzhledem k tomu jak jsou na sobě státy závislé. Pravidlo, že se nebudou státy příliš zadlužovat, tu je, ale není kdo by vyžadoval jeho plnění.
- 6. Samozřejmě, že jsou mezi státy v US rozdíly, ale určitě nejsou tak velké, přeci jenom bych jejich státy spíš přirovnala k našim regionům, než k jednotlivým státům v EU třeba.
- 6. to ano, ale v rámci možností, což je málo významné ... jednotný rozpočet musí být, jinak to fungovat nebude. A jak říkám, do toho se bohatým chtít nebude, protože, aby to mělo význam, musela by se srovnat úroveň států, což by pro bohaté státy znamenalo stopku nebo spíš pokles životní úrovně na několik let (desetiletí)
- je mi to jedno
- ta odlišnost je dána histor

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2022. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale