Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12557 anket
Vytrženo z diskuze: Víte, kdo to byl Václav Talich? - Anketa 10288

- Nikdy jsem to jméno neslyšela
- Tuto anketu jsem sem vložila na základě své ročníkové práce o Václavu Talichovi-svém prapradědečkovi. Ve své době to byl opravdu slavný dirigent po celé Evropě. Jednu kapitolu ve své praci věnuji právě tomu, že v dnešní době se najde jen opravdu málo lidí, kteří by ho znali. A to byl při tom ve své době podobně slavný jako Janáček nebo Dvořák. Výsledky jsou pro mě opravdu předpověditelné. :D
- Dobrý kořeny máš :) Máš taky podobný hudební vlohy? Tvého prarpadědečka jsem sice neznal, ale něco si určitě poslechnu. Znám spíše tvorbu od jeho profesního nástupce Rafaela Kubelíka.
- 3- Jo, řekla bych, že jisté hudební vlohy mám. Chodím na sólový zpěv a hraju na klavír a kytrau, takže jo, něco málo jsem zdědila. :D Kubelík je právě pro lidi více známý než Talich. Hlavně díky tomu jsem se rozhodla svou práci věnovat Talichovi, protože to je svělý příklad toho, jak ho ovlivnila doba, ve které žil a kvůli níž ho dnes téměř nikdo nezná.
- Ale fakt jenom nepatrně jsi toho zdědila :D Jinak jsem si o něm ještě něco přečetl a roku 1948 mi zase stoupl tlak v žilách.
- Páni, tak to mám radost, že sis o něm něco přečetl. Jinak taky mám podobné pocity, když svoji práci píšu, bohužel to už nemůžeme změnit. Můžeme být jenom rádi, že v podobné době nežijeme.
- tušil jsem špatně
- Jako dirigent je pro mne známější spíš Karel Ančerl, ale Talicha určitě znám. A teď jsem si připomenula že to byl Talich, kdo Ančerla učil. Hm, tak gratuluju k takovému předku :-)
- Jako by to někoho zajímalo....to je kravina.!
- Nákej píčus

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2022. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale