Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12604 anket
Vytrženo z diskuze: Který z uvedených, podařených atentátů, či vražd, považujete za ty, které nejvíce ovlivnily moderní dějiny? - Anketa 10384

- Heydrich...
- 1. taky si myslím
- Možná naše... Jediný Heydrich nemá křestní?:D
- Nikdy jsem se o tuto tématiku do hloubky nezajímala. (Ne že by nebyla zajímavá, spíš nestíhám.) Ale tipuju toho Heydricha, už proto, že se o tom dodnes mluví nejvíc.
- Nevím jestli Heydrich, to je významná událost jen pro Česko. Ale atentát na Františka Ferdinanda d'Este ovlivnil politický vývoj v podstatné části Evropy a byl jeden z příčin 1.světové války, která se týkala celého světa.
- podle mého Atentát na Františka Ferdinanda d'Este, který zavinil první světovou. heydrich podle toho co jsme se učili byla jen záminka, protože všechny seznamy na vybíjení lidí po Tzv. antenrátu ha heydricha už byly napsané před atentátem. záleží co je na tom pravdy.
- ČSR by to měla spočítaný dle "Konečného řešení české otázky. I když asi ale až po případném vítězství Německa. Spíše útok vedl ke zrušení Mnichovské dohody a k obnově ČSR po válce.
- 6.: A atentát na F. Ferdinanda snad nebyla záminka?
- dal jsem Heydricha, protože atentát na něj způsobil jistý sled události jak ze strany Třetí říše, tak ze strany Spojenců.
- Každopádně atentát na F.Ferdinanda ovlivnil více vývoj ve světě, než atentát na Heydricha, který se třeba takových Sovětů, nebo Američanů, vůbec netýkal. I tak je to však významná událost v našich dějinách.
- 10. no já myslím, že i tak by se nic významného nezměnilo v případě absence tohoto atentátu, ta válka by stejně začla, možná jen o pár dní / týdnů později... Ale atentát na Heydricha sám o sobě vyvolal jisté činy/dálosti, které by bez absence atentánu nenastaly (nebo v některých případech s tristním zpožděním). Ale je to jen

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2023. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale