|
Dalších 12893 anket | Vytrženo z diskuze: Myslíte si, že by zdražení potravin ( např. zvýšením sazby DPH nebo omezením dotací zemědělcům) zamezilo jejich plýtvání? Malé zdražení = malé omezení plýtvaní a velké zdražení = velké omezení plýtvání. V EU se prý vyhodí až 40% vyprodukovaných potravin. - Anketa 10470
- Jsu zvědavej, kolik se tu najde pokrytců :) - cs.wikipedia.org/wiki/Pokrytectv%C3%AD - Já myslím, že ne, možná trochu, ale bylo by to v celkové míře zanedbatelné. - 3. Pisu: Malé zdražení = malé omezení plýtvaní a velké zdražení = velké omezení plýtvání. Mozna si jen neumis predstavit tak velke zdrazeni, ktere by vedlo k nezanedbatelnemu omezeni plytvani. - To jsem byl ja. Pochopitelne, ze zdrazeni o par zanedbatelnych procent na DPH asi nebude mit moc efekt. Lidi budou sice prskat, ale pokud budou dal stejne plytvat jakoby tim sami rikali ze zdrazeni bylo minimalni a tudiz to s nima ani nehne :) - No dobrá, tak dejme tomu extrém.
1.) zdražila by se jen určitá část zboží např. veškeré ovoce a zelenina. A když extrém, tak třeba 1000 Kč za 1 jablko. Lidé by tuto část zboží chtěli přestat kupovat (ano, chtěli by, kdyby se jednalo jen o ty jablka, tak by se staly neprodejnými), ale pokud by se to týkalo veškerého ovoce a zeleniny, tak by ji lidé omezili na minimum a nebo by ji nejedli vůbec, což by mohlo mít za následek chybějící živiny pro organizmus a nemoci.
2.) všechny potraviny by byly extrémě drahé, takže by si člověk dobře rozmyslel, co koupit a ano, tady by si člověk asi zbytečně nekupoval tyčinku na chuť, 10 housek, když sní jen 5 atp... No v podstatě by to vypadalo tak, jako je to nyní u lidí, kteří žijí od výplaty k výplatě.
Na druhou stranu, takhle se z otázky stává hotová věc. Když to zdražíš snesitelně, tak se bude plýtvat, sice míň, ale bude... - ... když nesnesitelně, tak se plýtvat přestane. Dá se říci, že je to zjednodušeně v neextrémních situacích přímá úměra.
Když lidi půjdou někam, kde bude jídlo zadarmo nebo tam budou švéd |
|