Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12557 anket
Vytrženo z diskuze: Autor má napsat hororovou knihu. Kterou z těchto dvou možností má uplatnit? - Anketa 10559

- Tak asi nezačne psát jen tak z prdu, takže bude mít určitě nějakou vizi o obsahu. Tudíž se zdá vhodnější najedřívě napsat příběh a poté si rozmyslet název. Pokud chce, ovšem, začít z ničeho, asi bude vhodný nejdříve vytvořit název a podle toho se nakopnout a rozvinout příběh. Názaev pak případně změnit, pokud se kniha nakonec vydala jinou cestou. Nicméně druhý případ se mi zdá u knihy s příběhem (!) trochu zcestný. Nicméně nejsem spisovatel, takže těžko soudit :D
- Nechtělo se mi psát dlouhý komentář, takže se ztotožňuji s 1. Stndaaovým :D :)
- Prvně napsat a pak pojmenovat se mi zdá logičtější :) protože se při psaní může odklonit od původní vize
- Je pravda, že většina autorů upřednostňuje ten první způsob, ale jsou i tací, kteří, jak nevědí, o čem mají psát, si nejdřív vymyslí název, aby se ho pak mohli držet...
- Dark: A když nevědí, o čem psát, proč chtějí psát, proč se do toho vůbec pouští? Nebo myslíš ty, co musí, protože mají smlouvu?
- Myslí se tím, že by "měl" knihu napsat, tedy to má jako povinnost. Ale může se to brát i tak, že se mu prostě chce, ta touha ho jenom tak neopustí.
- Ok
- Pěkná otázka. Dal jsem množnost, že v tom není rozdíl. Z většiny souhlasím s prvním komentářem, ale právě proto, že většinou by pisatel měl mít na začátku tu zmíněnou vizi o obsahu, může už klidně pojmenovat i celé dílo. Stejně název neznamená většinou nic zásadního, co se v průběhu děje objeví, ale spíš obecný pojem.
- já to nejdříve napíšu a pak mám velký problém najít název. řekla bych, že to mi dělá největší problém.

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2022. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale