Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12604 anket
Vytrženo z diskuze: Co je podle Vás opak sladké? - Anketa 10948

- To nelze jen tak jednoznačně říct. Nicméně většinou, když není chuť na sladké, saháme po slaném... Skvělá anketa :-)
- Divný, já bych dala hořkou...
- Dala jsem, že to nemá protiklad, protože ani slaná, ani hořká, ani kyselá není jednoznačný protiklad... Dobrá otázka :)
- souhlas s 3.
- Výborná anketa, konečně něco, nad čím se člověk musel zamyslet. Nejvíc jsem váhal mezi slanou a hořkou, nakonec jsem dal slanou.
- Ty chutě nejsou mezi sebou v protikladu... Pokud bych si měla vybrat, zvolila bych hořkou, z čehož by mi ale vyplynulo, že kyselá je opak slané, prostě to takhle nedává smysl. Jinak tu otázku ale vnímám podobně jako "co je opak modré?" :-) Ale souhlas s RealHonzou, dobrá anketa.
- Jani: taki já si trošku rejpnu, alee vím jak to myslíš ;) Opak modré pro lidské oko je žlutá. Když to pro vysvětlení zjednoduším, tak pro model RGB by to byl opak 0-0-255, což je 255-255-0 ;)
- jistá škála by se dala aplikovat i na jazyk od špičky ke kořenu: sladká, slaná, kyselá, hořká. Pak by protikladem sladké byla hořká a protikladem slané kyselá :D
- Podle mě nejde najít jeden jediný přesný opak, stejně jako nejde najít jediný opak ani ke slovům slaná, hořká a kyselá. Jinak taky chválím anketu.
- 8.: jo, to mě napadlo taky, ale stejně jsem klikl na slanou, protože tohle jsou spíš izolovaný místa bez spojitosti, nebo ne?
- dle obrázku to tak vypadalo, víc jsem to nestudoval :) Ale slaná mi taky přijde jako největší protiklad, dělá to asi hlavně rozdělení vody na slanou a sladkou. Hlasoval jsem pro to, že sladká nemá protiklad :)
- 7. No to jsem přesně čekala, že dojde na dělení RGB ;-) Příště zvolím hůře zařaditelno

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2023. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale