Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12453 anket
Vytrženo z diskuze: Představte si jablko, které je přesně napůl červené a napůl žluté; pravou stranu má žlutou, levou červenou. Jak byste to řekli slovně - spontánně, bez přemýšlení, kdybyste si museli vybrat z uvedených možností ( záměrně nedávám odpověď " napůl červené a napůl žluté" ) ? - Anketa 11083

- To první asi..
- červenožluté, nejspíš proto, že ve větě byla první červená.
- Přesně. Ten popis nás už samotný navádí. Lepší by bylo třeba hodit fotku.
- Paradoxně, když se řekne, že je něco červenožluté, tak by měla žlutá převažovat :) jak u půd - v písčitohlinitých převažuje hlinitá složka, v bukodubovým vegetačním stupni taky převažuje dub... :P :D
- Vždyť ano, záměrně zjišťuji, kolik lidí klikne na první možnost, pokud jsem jako první uvedla právě červenou barvu. :)
- červenožluté, červená je výraznější barva a pro jabka častější, takže ne z důvodů víš uvedených...
- support: co studuješ? Tohle mi všechno zní až příliš povědomě :D Darkfairy: aha :-) A jak z toho vyselektuješ ty, co by na první možnost klikli i na základě obrázku? ;-)
- Viz výše uvedený příspěvek, že červená je výraznější :)
- Dala jsem červonožlutý, protože je červená na pravý, ale myslím, že v tu chvíli bych dala spíš žlutočervený, protože mi přijde, že se to řekne líp.
- 7.: Geografickou kartografii a geoinformatiku :D co ty?
- A což to napsat česky: červeno žluté, případně žluto červené? Vždy s mezerou. Pokud by bylo jablko červenožluté, případně žlutočervené (psáno bez mezery), mělo by celé jeden odstín, který by byl smíchaný z červené a žluté barvy.
- 4. Převažovat by v tomhle případě měla spíš červená, když je v názvu první, ne?
- 10.: Krajinářství. Teda už jsem ho dostudovala... Hm, takže GIS na denním pořádku, což? :D 12.: Co přesně jsi nepochopil v tom příspěvku, který právě popisuje paradox těchto pojmenování?
- 13.: No mám za sebou teprv rok, takže ještě moc ne :D spíš jedeme zatím na pastelkách a Malování :D :D A po předmětu Kraji

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2022. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale