Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12603 anket
Vytrženo z diskuze: Zavedli byste povinný test z politiky ( příp. historie, aktuálního dění ve světe) pro lidi, kteří chtějí volit? - Anketa 11286

- Nebylo by to vůbec na škodu. A ani by to nemusel být test z aktuálního dění nebo politiky, stačilo by zodpovědět jakoukoliv jednoduchou otázku z všeobecného přehledu...to by najednou bylo lidí bez volebního práva. Třeba by výsledky voleb podle toho také vypadaly. Supr anketa :-)
- 1.: pak by ale nešlo o demokracii, navíc mi řekni, kdo by skládal ty testy? Tohle sice může působit, že by mělo přínos, ale je to utopie a ve výsledku by to bylo asi naprd.
- 2: Tak samozřejmě šlo trochu o nadsázku, ovšem kdyby existoval rozumný koncept (= Tebou zmíněná utopie), jak to zavést do praxe, vůbec bych se tomu nebránil. Diskuzi na téma co je a co není demokracie bych raději nespouštěl. Stručně řečeno, jestliže demokratická společnost zakazuje slepci řídit automobil, aby zamezila jakési formě obecného ohrožení, nevidím důvod, proč by ze stejného důvodu nemohla zbavit volebního práva někoho, kdo nerozezná monarchii od republiky.
- Pominu-li fakt, že tby to bylo hrozně drahý, tak proč ne.
- 1. Vďaka :-)
- To je zajímavý nápad :-)
- Určitě to je dobrý nápad.
- Lidé by se alespoň konečně začali trochu o tu politiku zajímat.
- Spíš školení než test.
- Vubec, at si kazdej voli, koho chce.

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2023. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale