Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12768 anket
Vytrženo z diskuze: Myslíte, že mají zvířata duši? - Anketa 11477

- Ano určitě, jsou to přece živé bytosti stejně jako lidé. :-)
- třeba náš pes ji měl, ale pak ji roztrhal...
- Jo, aspoň některý
- Tak určitě, ale nerad bych rozváděl slovo duše, abysme se nedostali k náboženský paskvilům. Pak bych to vnímal jako Stndaa.
- Můj věřící kamarád mi vysvětlil, že člověk má duši i ducha, ale zvířata jen ducha. Pro mě mají zvířata i duši, ovšem neberu to nábožensky, ale filozoficky.
- a má duši člověk? co je vlastně ta duše?
- Nemá, stejně jako lidé. Nic jako duše není, máme jen pocity a mysl a to zvířata taky.
- Já duši vnímám tak, že to zvíře je osobité, má svou povahu, své pocity, snálady, své ego a je jedinečné. A má nějaké to vědomí, které je možná věčné, ale to nevím jistě.
- Hani vědomí není věčné, jen si to spousta lidí nedokáže přiznat. Nejsme středem vesmíru a po smrti je prostě konec. Obranou člověka proti smrti je, že si nedokáže představit svět bez sebe samotného. Člověk si ale nedokáže představit v podstatě nic, co nevnímá. Vždy musí být nějaký reálný podklad, proto si třeba nevybavíme více než 3D prostor (čas jako čtvrtý neberu jako plnohodnotný rozměr). Samozřejmě, že nelze tvrdit s jistotou, co se přesně stane, ale určitě to nebude nic z nesmyslných náboženských blábolů. A věř nebo ne, že po smrti bude konec minimálně do "Velkého třasku".
- 9: Podle mě po smrti není konec. Ale chci jen říct, každý má na to jiný názor a nemusíš se hned snažit lidi přesvědčovat, že ten tvůj názor je zrovna správný. Nikdy jsi mrtvý nebyl (alespon to předpokládám), tak nemůžeš vědět, že po smrti nic není. Já to také nevím.
- Taky si myslim, ze nikdo nemuze s jistotou rict, co je po smrti. Racional

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2023. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale