Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12872 anket
Vytrženo z diskuze: Rozčiluje Vás, jak je do českého jazyka ( hlavně v hovorové mluvě) stále více zapojována angličtina, a to nejenom slova, ale i celé fráze? - Anketa 11501

- Je to děs. Spousta mých přátel už skoro neumí česky, místo toho mi ale pořád dokazují, že umí anglicky díky pár otřepaným frázím.
- docela vadí
- 2.Ty tvoje komenty,jsou opravdu k pobaveni :-D
- Záleží jaké fráze a jaká slova.
- Mě teda jo. Angličtinu ať se učíme ve škole, ale neměli bychom ji míchat do naší rodné řeči! (vyjma slov přejatých, kde to někdy jinak nejde)
- jo, vůbec se mi to nelíbí. děs je, že to začal u nás v bývalé škole používat i jeden učitel. byl to děs. bylo mu 55 let a navíc ani anglicky neuměl, takže z toho byla vždy zkomolenina.
- Jak co, celkove mi to spis vadi. I kdyz jde o prirozenej vyvoj, pritom cesky jde vyjadrit kdeco daleko presnejc a lip.
- Jinak - moc jsem si toho nevšimla, max. třeba sorry, ale to používám taky.
- Angličtinu mám ráda, ale když ji někdo míchá s češtinou, tak mě to dost štve...
- U slov mi to až tak nevadí, zvlášť u těch novodobých, ale celé fráze, které jakoby kopírují anglický slovosled mě trochu štvou. Mějte hezký den.
- Ani ne. Někdy používám i ty celý fráze, ale to spíš protože jsem to prostě naučila od okolí, je to všude, hlavně na internetu, ale používám to většinou jako recesi... Když mluvím vážně, tak bych fakt nepoužila větu: Omg, to má SWAG. Když to někdo říká moc často a myslí si, jak je to drsný, tak mě to spíš vytáčí, ale je to asi normální vývoj...
- co je SWAG?
- Secretly we are gay
- To je zkratka, ktery dodneska nerozumim, i kdyz muj pubertalni bratr ji taky pouzival porad. Zkratky omg lol letely i za mejch pubertalnich let (coz neni tak davno), presto je dodneska nesnasim.
- Ne, sama to používám, dost často se přistihnu, že chci něco říct a nevím

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2024. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale