Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12681 anket
Vytrženo z diskuze: Co si myslíte o Edvardu Benešovi? - Anketa 11532

- Těžko říct, je to složitější. Byl to prezident v období války a každý si musí položit otázku sám, jestli se rozhodl správně nebo ne. myslím, že se snažil udělat co to jen šlo aby ochránil naše lidi.Bylo dobře že jsme se vzdali němcům? to už dnes nevyřešíme.
- Nemyslím si nic
- Vím o něm takové ty základní věci, které by měl znát snad každý, ale nevím o něm tolik, abych si na něho mohla sama vytvořit svůj názor. A než abych někoho soudila kvůli nedosktatku své vzdělanosti, to raděju budu bez názoru.
- S některými jeho kroky a projevy nejsem moc zpřízněn. Z dnešního pohledu. Ale jak zmínila aiv, byl to prezident hlavně v období války, kde byl dotlačen do hodně prekérní situace, odkud neměl moc možností výběru. Buď se podřídit diktátu a zlomit národ nebo se bránit útoku, být "agresorem" a s docela velkou pravděpodobností nechat kompletně zničit naší zem, bez jakékoliv podpory ze zahraničí. Možná díky jeho rozhodnutí nevyšla ČSR z války zas až tak špatně. Pak jsou tu ty "Benešovy" dekrety, které se dnes zdají být vcelku ostré, ale nelze se moc divit. Ono celkově veškeré kroky kohokoliv z období 2. S.V. nelze z dnešního pohledu nijak soudit. No a pak přišel rok '48 a byl v úzkých znovu a to ještě s velmi špatným zdravotním stavem...
- Vzdal se dvěma nejhorším totalitním ideologiím v dějinách lidstva a vyhnal ze země na základě kolektivní viny etnikum, které tady žilo od doby posledních Přemyslovců, v důsledku čehož udělal z nejbohatší části Čech tu nejchudší a nejproblémovější. Díky, Edvarde, seš pašák.
- Autor je spekoun
- Byl to podle mne slabý prezident, lehko předal moc komunistům a jeho dekrety byly jednoduché a nespr

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2023. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale