Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12740 anket
Vytrženo z diskuze: Víte kdo je to SUFRAŽETKA? - Anketa 11593

- Hnutí sufražetek za volební právo vzniklo roku 1900. Svého úspěchu a popularity se však dočkalo až roku 1928. Spojená je s ním především Velká Británie, avšak své kořeny má ve Francii, a to již v roce 1793. Roku 1866 vzniká organizace National Society for Women’s Suffrage (Národní spolek pro hlasovací právo pro ženy). Právě v těchto letech menší skupina žen založila komisi, která se snažila vyvíjet tlak na tehdejší parlament. Ženám, které usilovaly o volební právo, se říkalo sufražistky. V USA se poprvé zorganizovaly roku 1848 v Seneca Fall (stát New York). Roku 1903 vznikla ve Velké Británii radikální organizace WSPU, jejíž členkám se začalo hanlivě říkat sufražetky. Ony toto označení hrdě přijaly za svoje. V Čechách a na Moravě se hnutí za práva žen začala též formovat v 19. století.
- Slyšel jsem to, ale musel jsem si pomoci googlem, nepamatoval jsem si to.
- Už jsem to slyšela, ale nevím
- Aha. Tak já jsem si myslela že to vím a teď jsem zjistila, že to nevím. Myslela jsem si, že je to nějaká odrůda mažoretek.
- Feministka?
- 5. feministky jsou spíš ženy, které neustále bojují, aby byly na stejném místě jako muži. ve všem. v umění, domácnosti, práci, volební právo, snaží se pořád mužům vyrovnávat. kdežto šufražetky chtějí hlavně to volební právo.
- jo, znám to ze hry Švestka

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2023. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale