Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12740 anket
Vytrženo z diskuze: Jdete po ulici ( nákupní centrum, zóna pro chodce. . . ) a najdete peněženku, zvednete ji a je v ní asi tak 20 000Kč. Je tam i občanka a kreditka. Navíc je kolem hodně lidí( i sousedi, známí, přátelé. . . ) , kteří vidí, jak peněženku zvedáte. Jak se zachováte? - Anketa 11610

- V tomhle případě asi jít policii, ale těžko říct, co bych skutečně udělal
- Vůbec bych ji nezvedala (dobře, že je tam tahle odpověď... :) )
- Odnesl bych to na místně příslušný obecní nebo městský úřad. Úředník vydá potvrzení o převzetí nálezu, tím se zabrání jeho zneužití a navíc vzniká nárok na 10% nálezné + náklady spojené s oznámením. Policie si to sice vezme taky, ale v tom případě nálezci žádné nálezné nepřísluší a ani nemá žádnou možnost se zpětně dozvědět, jestli byl nález vrácen majiteli.
- Jestli mě ti lidi viděli, tak bych to nezvedala. Ale kdyby mě nikdo neviděl, vzala bych to. Vím, že je to ode mě hrozný, ale člověk, který ztrácí 20 000, který nosí po kapsách, si je prostě nezaslouží.
- pokud by policie, případně adresa dotyčného byla dále, zavolal bych. Jinak bych došel. Nálezný bych neřešil.
- Tak pokud bych našla samotný peníze (třeba 5000, větší prachy už bych asi nesla na cajty :D) bez dokladů, tak bych si je vzala, ale dovoluju si říct, že nejsem taková, že bych si nechala tuhle částku a doklady někam hodila... Hlavně protože já sama jsem na ztrácení expert a jednou už mi dokonce někdo vrátil mobil, takže by mi asi moc tížilo svědomí. Katysek - Tak to je hezká výmluva, že si je nezaslouží... :D
- Peněženku s dokladama bych se pokusila vrátit přímo majiteli. Pokud by adresa byla přiměřeně daleko, nedělalo by mi problém tam zajet. Pokud by to bylo např. v jiném městě, obrátila bych se na policii. Ale pokud by to byly samotné peníze, tak to už jsem jednou na ulici našla tisícovku, kterou jsem si bez výčitek svědomí nechala. Ovšem je pravda, že po 20 000 by se někdo už mohl shánět, tak bych to asi dala na policii.
- Jednou

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2023. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale