Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12853 anket
Vytrženo z diskuze: Pokladní Vám při nákupu vrátí o tisíc korun více, řeknete jí to, nebo si je necháte? - Anketa 11917

- samozřejmě vrátím.
- Vrátit.
- Asi je to špatné, ale nechal bych si je. Už se mi to 2x stalo, že mi vrátili více peněz než měli (v cyklo obchodě a podruhé v obchodě s elektronikou) a peníze jsem si nechal. Já jsem jinak hrozně poctivý člověk, ae nevím prostě. Třeba když mi dluží někdo z rodiny nebo kamarád, a dají mi víc, tak to jim řeknu, že mi dali víc a vrátím jim to, ale takhle v obchodě to neřeknu a peníze si nechám no.
- "Jinak jsem hrozně poctivý člověk", tož to pobaví... Jinak samozřejmě bych je vrátila, ani na chvíli by mě nenapadlo si je nechat, každý může udělat chybu a taky se mi párkrát stalo, že jsem byla zamyšlená a po zakoupení něčeho jsem si nepočkala na vrácené peníze, ale díkybohu nikdy nikoho nenapadlo si ty peníze nechat.
- Tak ono jde spíš o to, že já si nikdy nebyl jistý, jestli mi vrátili víc nebo mi vrátili správně. Já si v obou těch situacích řekl "Zdá se mi, že mi možná vrátili víc než měli, ale nevím, možná špatně počítám, asi to tak je správně, přeci by mi nevraceli víc než mají." a až doma jsem si pak ověřil, že mi vrátili víc. Takže né, že bych to uplně vědomě bral a nechával si ty peníze na víc, já si nikdy nejsem jistý jestli mi vrací správně nebo ne. A člověk to stejně vždy jenom tak proletí očima jestli mu vrátili tolik kolik měli, dukladne to nepocita na korunu presne.
- Tak předpokládala jsem, že anketa se ptá na to, co člověk udělá, když v té chvíli ví, že dostal více peněz než měl. Navíc tisícikoruna nejsou nějaké drobné, kterých by si člověk nevšiml.
- To bych nedokázala nevrátit, i kdybych se tam měla vrátit druhý den.
- Tahle situace se mi ještě nestala (nebo minimálně ne vědomě),

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2024. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale