Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12856 anket
Vytrženo z diskuze: Myslíte si, že by na středních školách měli učitelé při hodnocení testů opravovat žákům i gramatické chyby ve větách, přestože je to jiný předmět než čeština? - Anketa 11968

- Opravit by to mohli (stejně to udělají), ale nemá-li předmět spojitost s češtinou, neměla by mít gramatika vliv na známku.
- u nás to dělala učitelka v technologii. jiní učitelé to nedělali, protože sami gramatiku neuměli a kolikrát jsme jim na tabuli opravovali chyby. pak už raději jen diktovali.
- Dobrá otázka. Hodně mě naštvalo, když jsem byla asi tak v šesté třídě a při testu z matematiky jsem do slovní odpovědi napsala "Ciklista" (:D) a učitelka mi dala kvůli tomu o stupeň horší známku, i přes to, že byl výsledek v pořádku.
- Otázka je to dost zajímavá, ale proč je v možnostech 2x ne? :-) I když nakonec si vybírám jinou odpověď než "ne", takže pro mě vše v pořádku. :-) Nějak bych na tom teda v jiných předmětech nelpěla, ale jako dodatkové hodnocení mezi dvěma stupni by to fakt nemuselo být na škodu.
- Myslím si, že by bylo prospěšné propojit učivo více předmětů a nesoustředit se jen na všechno odděleně. Ale taky bych se přikláněla spíš k nerozhodné známce...
- Rozhodně by to měli opravovat, ale vliv na známku by to asi mít nemělo, to jen v extrémních případech
- opravovat, ale nesnižovat za to hodnocení
- Jo, opravovat by se to mělo. Ne sice tak, že by to mělo snižovat hodnocení, ale s ohledem na to, že 90% české populace není schopno správně psát česky, tak by se s tím mělo něco udělat.
- Zajímavá anketa, určitě by to nebylo od věci. Myslím, že druhá možnost je napsaná asi nejvýstižněji. Pokud by se chyby jen opravovaly, ale žádným způsobem nepostihovaly, nemělo by to valný efekt.
- Ještě bych doplnila svou odpověď názorným příkladem: pokud by se ve slohovce objevila třeba přírodovědná či zeměpisná nepřesn

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2024. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale