Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12800 anket
Vytrženo z diskuze: ( ankety pro holky) vadí vám v přímení koncovka - ová? - Anketa 12106

- JINAK - vadí mi jak u kterého příjmení a jak v které situaci. Nejvíc mi vyloženě vadí, když se cpe za cizí jména (př. Meryl Streepová-děs). Ale nelíbí se mi i, když se vynechává u příjmení, kam evidentně patří (př. Tereza Smetana~Tereza Smetanová - s -ová to zní mnohem líp). U mého současného příjmení by asi nebylo vhodné koncovku -ová vynechávat, je totiž vyloženě maskulinního typu ;) Ovšem... jestli si mě můj drahý partner hodlá taky někdy třeba vzít :D ...pak u převzetí jeho příjmení bych koncovku -ová rozhodně nechtěla (přítel má příjmení Gabriel - Zuzana Gabriel - to nezní zle ;) ). (Tak kdy už?! :D joke )
- Vubec, mam klasicky cesky prijmeni a neznelo by to uplne vhodne.
- Vadí mi to, jen když se -ová cpe tam, kam nemá. Naopak chybějící koncovka u českých jmen je podle mého rozhodnutí a vkus nositelky (pokud měla možnost)
- Jako 1., vadí mi u cizích, u českých mi přijde v pořádku
- Když si žena bere někoho, někdo má příjmení, které "volá" po koncovce "ová" a paní si nechá bez, tak mi to připadá, jako by ty ženy chtěly na sebe upozornit, nějak se "zvětšit", vylepšit. Paní Markéta Vonásek je prostě průšvih :D Ovšem pokud si bere někoho, kdo má "cizí" příjmení, je asi vhodnější to nepřechylovat, vypadá to líp. Moje příjmení končí na "vská", a moc bych ráda někdy měla "ová" :)
- vůbec
- Také hlasuji jinak, protože k tomu mám takový ambivaletní vztah. Na jednu stranu se mi trochu líbí, že to je taková slovanská rarita, na druhou stranu mě to v některých případech trochu vadí. Vysloveně mi vadí toto přechylování u cizích jmen cizinců a to i když jejich jméno je původem třeba české

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2024. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale