Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12800 anket
Vytrženo z diskuze: Představte si situaci, že jste sociální pracovník( ce) v Domově pro osoby se zdravotním postižením a dnes se staráte o klienta, který je upoután na lůžko, nemůže se vůbec hýbat a má cukrovku. K obědu jsou dnes palačinky. Klient Vám řekne, že chce aby ste mu přinesli k obědu palačinku. Přinesete mu jí nebo ne? - Anketa 12230

- ano, a připíchnu mu inzulín. dco má ještě takový člověk jiného k radosti? je to jen udržování při přežívání.
- na takovou otázku vím o zdravotním stavu pacienta moc málo...
- Asi ne, ale sociální pracovník nejsem.
- Zeptala bych se osetrujiciho, jestli muzu. Podle toho bych se zaridila. A podle me musi mit nejakou specialni stravu, ne jen dneska jsou palacinky a kdyz nemuzes, tak nezeres.
- 2. Víc o zdravotním stavu klienta nevíš. 4. Ošetřující tam není, je čas oběda, klient má hlad a musíš se rozhodnout, jestli mu tu palačinku dáš nebo ne. K obědu je i dietní jídlo, ale klient chce prostě palačinku.
- tak to bych mu ji nedal, i když bych třeba moc rád.
- V otázce je spoustu nejasností. Má pacient takovou formu cukrovky, že si nesmí dát ani jednu palačinku? Jsou to vůbec sladké palačinky? Slazené cukrem? Mám jako pracovník právo rozhodovat o jídelníčku pacienta? Je pacient jen tělesně nebo i mentálně postižený nebo nesvéprávný?
- Tak pokud ma k dispozici i dietni jidlo, samozrejme by dostal to. Jinak jako korytaacheck.
- 7. Já myslím, že žádné nejasnosti nejsou vše je řečeno. Ty neznáš přesnou klientovu diagnozu nejsi doktor, víš jenom, že má cukrovku a má od doktora nařízenou dietu. Klient chce sladkou palačinku. A pacient je jenom tělesně postížený, z otázky to je snad pochopitelné. :-) Samozřejmě pak Vám řeknu jak je to správně :-)
- Podobně jako Stndaa a korytaachek nebo sawinka. Pokud neznám stav pacienta, pak tam nemám co dělat, ne? Zdá semi docela riskantní zaměstnávat lidi, kteří váhají, zda mají něco udělat či neudělat podle buzerace pacientů a ohrozit tím jejich zdraví.
- Ne, sice nevím dost na to, jestli by mu to ubl

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2024. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale