Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12833 anket
Vytrženo z diskuze: Které z těchto dvou myšlenek se spíše přikláníte? - Anketa 12236

- Zajímavá anketa. Jednoznačně vitalismus.
- Nevím, o co jde
- Taky jednoznačně vitalismus. Pokud by platil mechanismus, asi bych spáchala sebevraždu. Což by pro takový systém nebyla dobrá vizitka :-)
- 3.: Proč sebevraždu? Nic by se tím pro tebe nezměnilo
- 4. Jak to že ne? Život by ztratil cenu. Nebavilo by mě to.
- Žila bys furt ten samej život, nic by se prakticky nezměnilo. Jen by si na něj trochu jinak nahlížela, ale furt by sis ho mohla užít, ne?
- Som bol já
- Asi ne. Kdybych měla opravud jistotu, že svět funguje čistě mechanicky a že je složen jen z dílů, které do sebe zapadají, tak bych nechtěla žít. Zmizelo by to, co mě na životě baví úplně nejvíc.
- A to je? :)
- Život by byl pořád nepředvídatelej, alespoň pro tebe :) sice by ses prakticky nemohla nic rozhodnout, protože by to byla jen další část procesu, jak stroj funguje, neměnně... ale úzko by mi na chvíli bylo taky, no :D Jen mi se kvůli tomu zabít přijde trochu přecitlivělý, nechtít kvůli tomu žít :D
- Vlastně ani nevím, jestli by existovalo nějaké chtění. Proč jako? Stroj přece nic nechce.
- Možná bych ani nemusela páchat sebevraždu. Myslím, že bych se vůbec nenarodila. Ale třeba ten mechanismus špatně chápu. Trošku mi to přijde jako víra a ateismus. Možná.
- Rozhodně vitalismus.
- Ale musel jsem si to najít, vůbec jsem nevěděl oč tu běží. :-D
- Vitalismus. Připadá mi směšná představa, že by život byl jen práci mozku a že všechno, co existuje a všechno, co je v životě krásné (emoce...) je jen dílem jakéhosi "stroje" (Vím, že emoce jsou vázany i chemií, ale z nějakého důvodu musely vzniknout. Hormony vylučované v těle jsou už jen následkem

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2024. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale