Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12853 anket
Vytrženo z diskuze: Která z následujících vlastností je vám na lidech opačného pohlaví méně sympatická - přehnané sebevědomí nebo falešná skromnost? - Anketa 12348

- Pokud je ta skromnost falešná, pak je to podle mě totéž jako přehnané sebevědomí. Nebo ne?
- Ne, to spolu nesouvisí. Falešná skromnost je póza intelektuálů.
- ...ok, póza, ale pramenící z přehaného sebevědomí. Pokud to sebevědomí přehnané nemá, pak ta skromnost není falešná. (Anebo to nechápu a uvítám nějaké vysvětlení, uvedení do reality apod.)
- Díky za podnět k zamyšlení. Já chápu přehnané sebevědomí u člověka jako zveličené vnímání sebe sama nebo alespoň snahu, aby ho zveličeně vnímalo okolí. Falešnou skromnost pak jako (falešnou) snahu zamaskovat (směrem dolů) skutečnou velikost (tj. skutečné sebevědomí - a nemusí být vůbec přehnané). Svým způsobem je to i ta póza intelektuálů. Je tu ale i tlak společnosti na to být spíše skromný, někteří se pak schovají do davu upřímně skromných, aniž takoví jsou, snaží se jen vylepšit svou image nebo se jen bojí, aby to nevypadalo, že se vytahují a povyšují, tak radši sami sebe ,,zmenšují". K anketě mě trochu inspirovala Zuzi, která mi falešnou skromnost kdysi vyčítala. :-)
- Moc děkuji za podrobné vylíčení. Přemýšlela jsem o tom a hlavní rozdíl bych našla asi v projevu.

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2024. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale