Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12823 anket
Vytrženo z diskuze: Dokázal by mi nějaký věřící vysvětlit myšlenku, proč do pekla příjdou lidé, kteří se neřídí ( nebo přímo porušují ) desatero a kdovíco ještě a zároveň je ďábel padlým andělem, který by rád vtrhl na nebesa , proč vlastně jde peklo i satan Bohu na ruku ? Proč trestají ty , který se neřídí vůlí Boha ? Naopak by je měl ďábel poplácat po rameni " Hej kámo, tak jsme v tom spolu. " A ne je mučit ohněm pekelným. - Anketa 12494

- Nevím, ale jen tak mimochodem si nemyslím, že by člověk musel být věřícím na to, aby na tohle dokázal odpovědět.
- Ptát se na logická vysvětlení v náboženství je úsměvné :)
- Takhle, jak to popisuješ se věci nemají- to je jen přijmutí "něčeho", co je napsáno v Bibli a lidé tomu fanaticky a bez dalšího uvažování věří. V Bibli se dá najít všelicos, stejně jako v ostatních knihách různých světových náboženství. Já studoval všechno možné a časem mi to do sebe začalo zapadat. Nějaký čas mi to ale trvalo. To tady těžko ve zkratce vysvětlím. Přečti si něco o hinduismu, buddhismu, taoismu, konfuciunismu, zaraostrismu... Pak získáš úplně jiný pohled na věc. Bible je soubor spousty knih, mnohé věci jsou si v protikladu. Navíc je v ní jen to, co si vybraní katoličtí biskupové spolu s tehdejší světskou mocí na koncilech odhlasovali a tak to zůstalo dodnes. (Mj. i zrušení reinkarnace na konstantinopolském koncilu). Je spousta apokryfních evangelií, které na mnoho věcí vrhají úplně jiné světlo, jenže ty se jaksi nehodí do krámu... Lidé jsou drženi v bludech a nevědomosti.
- 2- Nějak tak..
- Podobně jako 2 a 3 - trošku bych potíž viděla už ve formulaci otázky, způsobu, jakým o tom uvažuješ. Bible a vůbec staré texty se čtou jinak, než jak jsme dnes zvyklí prizmatem logiky a exaktní vědy. Zkus se na to podívat jako na metaforu. Navíc takovou, která neříká "je to tak a tak", jako spíš že před Tebou rozevírá nové otázky, staví paradoxy. Myslím si, že dobří (samostatně uvažující, kritičtí, přemýšliví) křesťané ani nemohou takové hlouposti věřit.
- Já to vidím asi už jinak. Nemyslím, že by se do pekla měl dostat někdo, kdo poruší něco z desatera. De

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2024. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale