Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12868 anket
Vytrženo z diskuze: Vžijte se do role rodiče školáka. Souhlasili byste, aby členové pedagogického sboru školy, které vaše dítě navštěvuje, byli oprávněni rozhodovat o udělení tělesného trestu, o jeho vhodnosti, přiměřenosti a intenzitě, a takový trest na vašem dítěti vykonávat? - Anketa 12686

- Inspirace podobnou, dnes vloženou anketou. Jsem zvědav, jestli jinak formulovaná otázka na totéž způsobí nějakou odchylku od výsledků a jestli ano, jak velká bude.
- Myslím si, že mezi učiteli se bohužel (a bohužel především díky svěřeným dětem) najde i dost psychicky labilních a nevyrovnaných osob a právo udělit tělesný trest může být zneužitelná zbraň v jejich rukou. Spíše než umožnění fyzického trestání ze strany učitelů by se měla hledat taková cesta, aby k potřebě tělesného trestu vůbec nedošlo. Tzn., hledat jiné způsoby získání a udržení si kantorské autority než uchylováním se ke krajnímu násilí. Nejsem odpůrcem fyzických trestů ve výchově dětí, ale neměly by být vykonávány učiteli, nýbrž pouze a jen rodiči. Zkráceně řečeno, mělo by se raději zapracovat na posílení komunikace mezi školy a rodiči. Na základě toho pak, jestliže by se výchova po dobrém míjela účinkem, neviděl bych problém v tom, aby za drzost k učiteli bylo doma dítě seřezáno hlava nehlava.
- Jako dítě rozhodně ne a i jako rodič bych s tím nesouhlasil, i když je pravda, že mnohdy by to mohlo mít účinný efekt (na druhou stranu to je na rodičích a ne na pedagogovi).
- Docela mě sere, jak se pořád všechny zákony upravují kvůli zneužití nízkého procenta labilů a podvodníků a znepříjemňuje se tak život většině normálně uvažujících lidí. Jsem pro liberální zákony, které mají rozumné jádro a přiměřeně odpovídají skutečnosti, s tím, že zkrátka mohou být zneužity. To riziko tu bude vždy a vždycky se kvůli tomu bude někdo dohadovat. No a co. Tak jsem si třeba zkoušela nezamykat kolo. Jó, samozřejmě ho časem někdo ukrad. Ale já jsem aspoň chvíli normálně dejchala. A tím vším chci říct - ano, ať s

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2024. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale