Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12800 anket
Vytrženo z diskuze: Dokázali by ste poskytnúť prvú pomoc bezdomovcovi? - Anketa 12760

- Tak samozřejmě záleží na tom jakou (Popáleniny? Omrzliny? Krvácení? Zlomeninu? Resuscitaci?). Něco nezvládnu, i když mám kurz. Mám problém s krví. Ale určitě by nehrálo roli to, že jde zrovna o bezdomovce.
- Nebyla bych schopná a také bych nebyla úplně ochotná to udělat. Samozřejmě, je to moje povinnost, záchranku bych mu zavolala, ale sama bych se do nějaké resuscitace asi nepouštěla. Nemám na to žádný kurz- to, co jsme dělali v autoškole byl spíš vtip- a kdyby byl takový člověk od krve, neriskovala bych, že od něho dostanu nějakou nemoc.
- Ostudně volím předposlední možnost... asi podobně jako 2.
- 2.,3. Zásady první pomoci samozřejmě počítají s tím, že krev neznámého člověka může být nebezpečná a jsou upraveny tak, aby se možnost nákazy minimalizovala. Příklad: u neznámých lidí už se neprovádí dýchání z úst do úst. Plíce se pohybují masáží srdce. Přímé dýchání je samozřejmě o něco lepší a doporučuje se u blízkých osob.
- Pokud bych to dokázala nejspíš jo. Ale zaprvý si to nedovedu představit, nikdy jsem v takový situaci nebyla a navíc jsem se to ani nikdy neučila a taky jsem hroznej zmatkař, obzvlášť v takovejch situacích, takže pochybuju, že bych věděla co dělat.
- Bohužel předposlední možnost. Asi ani ne, že bych nechtěla, ale nevím jak. Celkově jsem měla v životě na toto téma zhruba dvě přednášky a to si vždy vybírali jen cca dva dobrovolníky, kteří si šli něco takové vyzkoušet. Navíc mě to nikdy nezajímalo natolik (asi jsem to ani nepotřebovala), abych si k tomuto zjišťovala sama něco navíc.
- První pomoc poskytnu jen rodině a známým. na ostatní seru.

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2024. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale