Co dělám? Na čem, nebo kde pracuji?

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12291 anket
Vytrženo z diskuze: Myslíte si, že je přípustné vytvářet skulptury z mrtvých lidských těl a veřejně je vystavovat? - Anketa 12775

- Pokud zesnuly sve telo poskytl k temto ucelum, nevidim v tom problem. Stejne tak, jde-li o vystavu historicky vyznamnych osob/tel (napr. vystavy mumii). Jinak to povazuje za neeticke.
- Není. A krom toho, že je to neetické (to si však může posoudit každý sám) je to, pokud vím, i nezákonné (a to platí pro všechny stejně).
- Proč ne? Třeba Bodies revealed se mi líbilo a neetickýho mi na tom nepřišlo nic, když s tím ti lidi souhlasili...
- Podle mě je to neetické. Ale pokud s tím ten člověk před smrtí souhlasí a z nějakého důvodu to není v rozporu se zákonem, tak s tím asi problém není.
- proč je to neetické?
- 5. Nekomu to asi muze pripadat jako zneucteni lidskeho tela. Nebo se nelibi to vystavovani misto studia.
- Jak už tu mnozí řekli - záleží na tom, zda s tím dotyčný před smrtí souhlasil. Pokud ano, nevidím problém. Pokud ale nesouhlasil, nebo o tom zkrátka nevěděl, pak se mi to neetické zdá. Proč? Představa, že by se mě někdo nezeptal a pak by se s mým tělem dělo tohle, mi je velmi nepříjemná. 3. Já slyšela, že bodies byla z nějakých vězňů, ne z lidi, co s tím souhlasili... Ale nevím, blíž jsem se po tom nepídila.
- 7.: Já jsem četla, že to bylo z nějakých číňanů, ale konkrétněji nevím...a je mi to vlastně i jedno...aspoň byli něčím prospěšní ;)
- Jako většina. Pokud s tím zesnulý souhlasil, děj se vůle jeho. :)
- 7.: To jsou jen pomluvy, který kolovaly když to spustili. Čínani to byli, ale souhlasili s tím.
- 10. Ale jaká je šance si ověřit skutečnost? Je to tvrzení proti tvrzení a já nevím, čemu věřit. Proč by někdo chtěl poškozovat výstavu? Proč se to neděje u jiných?
- Může být hned několik důvodu, protože takoví poš

Zákon přitažlivosti z pohledu vědy
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2020. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale