Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12823 anket
Vytrženo z diskuze: Jste pro svobodu víry a náboženského vyznání, tak jak ji uvádí Listina základních práv a svobod? - Anketa 12819

- Ať si každej věří v cokoliv, někdo v Alláha, někdo v Supermana, někdo v éter, někdo v něco jiného, někdo v někoho jiného nebo v nic či nikoho... Každopádně bych to ale ani nijak nepodporoval (viz finanční podpora farářů od státu apod.). A v žádném případě bych nepovolil ohrazovat se tím kvůli nesmyslným výjimkám apod.
- Jestliže projev takové víry nebo náboženského vyznání je v souladu s touto Listinou, tak ať si každý věří v koho chce a vyznává co chce.
- 1. RealHonza: Stát podporoval finančně církve proto, že jim před tím sebral majetek. Teď se jim majetek postupně vrací a financování se postupně snižuje.
- 1.: No ale jakým způsobem k tomu majetku přišla? Na jednu stranu hloupost lidí, na druhou stranu obelhávání lidí. Jako jo, asi je fajn mít v každé obci orientační bod kostel a o něj se asi musí někdo starat, přecijen to je kulturní stavba, nicméně se k náboženství stavím stejně jako k nějakému koníčku. Když bych si založil florbalový klub a trenoval někde v hale, tak musím platit nájem a nikdo mi nebude platit za to, že trénuji (tedy ne stát, maximálně dobrovolně zájemci). Druhá věc je, že kdyby to takhle fungovalo v kostele, tak se tam nebude nic dít a bude chátrat. Což se může po navrácení majetku církvi reálně dít.
- Zajímavý je, že je tu většina pro svobodu víry a náboženství, ale když jsem přidal anketu o toleranci náboženství cizinců v nějaké zemi, byli všichni proti.
- 5. Ano, to je zajímavé
- Nevím, jak ji uvádí Listina základních práv a svobod.

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2024. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale