Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12834 anket
Vytrženo z diskuze: Přispívá podle vás trest smrti ke snižování kriminality? - Anketa 12851

- Zajímavá otázka. Takhle se na to podívat mě nikdy nenapadlo. Myslím si, že spíš ne.
- Nie a s trestom smrti nesúhlasím.
- Dala jsem "spíš ano", chyba se může stát, tedy za mě by měl být trest smrti povolen jen v extrémních a prokázaných případech.
- spíše ne. Hlavní účel bych viděl ve vymazání takového člověka ze světa, aby už nemohl nic jiného nepáchat, nemuselo se na něj platit a v neposlední straně je to takové ulevení pozůstalým.
- Myslím si, že nepatrně ano. Je to logické, že čím přísnější tresty, tím více se lidi budou bát něco spáchat. Na druhou stranu je to závislé na mnoha aspektech, přičemž ty tresty nevidím jako ty nejhlavnější.
- Dost pochybuju, takový lidi, kteří by ho dostali, to nezastaví...
- Nevím, v čem je tohle lepší, pokud je pachatel vinný. Myslím si, že přínosnější než poprava bude doživotní nucená práce, kterou si odsouzený na svůj pobyt ve věznici, který se dnes říká hotel, vydělá. Nespravedlivě odsouzený pak může navíc doufat v případné zproštění viny.
- Takže ne, nepřispívá. Je to jen snadná cesta ven. Neříkám že mučení ve středověku bylo lepší, ale aspoň se k deliktům snížili jen ti v nouzi, dneska se často páchaj zločiny právě proto, že jsou ty tresty často směšný a není to takový risk.
- Co se týče statistik, tak v určitých zemích v Americe, kde byl zaveden trest smrti, se míra kriminality nijak nesnížila, zůstala stejná...
- 5. Jenže bát se následků (obecně) je již spojeno s nějakou mírou reflexe, svědomí, soc. inteligence a podobně, jenže ti, co páchají tak hrozné činy, že by za to byl trest smrti, ničím takovým neoplývají. Tedy podobně jako píše support - ti, kteří by ho dostali, to nezastaví

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2024. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale