Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12824 anket
Vytrženo z diskuze: Představte si, že jste duše člověka, který zemřel, a nyní se máte znovu narodit jako člověk v jiném čase a na jiném místě - bohužel ale máte jen dvě možnosti, do jakého člověka se reinkarnujete, přičemž jedna je na jistotu a druhá je jen velmi neurčitá. První možnost: víte na 100 %, že se narodíte jako syn do rodiny českého sedláka v 17. století, tedy v době vlády Habsburků, kdy platí nevolnictví a Vy budete muset platit daně za půdu, odvádět desátek církvi a pracovat na poli; budete patřit mezi poněkud majetnější poddané, nebudete si žít špatně, ale nebudete mít přístup k lepšímu vzdělání a do světa se nejspíše moc nepodíváte. Druhá možnost: víte, že se narodíte ve 20. století, ale nic víc. Může to být kdekoli na světě, kdykoli v průběhu 20. století; můžete se narodit jako Adolf Hitler, obyčejná norská holčička, Kambodžan za krutovlády Pol Pota, Američan, který bude povolán do 1. světové války, domorodá žena v Africe na sklonku 20. let - to vše se může stát. Jak si zvolíte? - Anketa 12877

- tl;dr
- Radši to druhý, v minulosti bych žít fakt nechtěla
- Jinak zajímavá anketa :)
- 2- A 20. století není minulost? :D
- Tak protože se má asi 10 % populace tak dobře jako já nebo líp, byla by velká šance že skončim v nějaký rozvojový zemi a takhle radši beru sedláka v Čechách.
- asi to první, protože člověk by žil relativně obstojný život, kdežto u toho druhého je pravděpodobnost, že se budete mít lépe podstatně menší než u první, aby se to dalo riskovat.
- 4.: Tak ve 20. století jsem se narodila i normálně, takže až taková změna by to nebyla oproti 17. století
- 7.: Ona by to naopak mohla být změna docela velká - klidně by ses mohla narodit jako Židovka za druhé světové války nebo třeba Milada Horáková... Nebo narodit se v roce 1901, to se tehdy žilo o hodně jinak než dneska.
- Bych k tomu měla jen poznámku, že Hitler se narodil už v 19. století, jinak chválím zajímavou anketu. :)
- 7: to sice ano, ale pod hranicí chudoby bylo/je dost velké procento lidí a v civilizovaných státech bych do roku 1945 taky nechtěl být.
- 8., 10.: Tak ale pořád je tu šance, že bych se narodila třeba na konci 20. století v nějaké rozvinuté zemi, že jo... já jsem optimista a šla bych do rizika
- Chválím velmi zajímavou anketu, asi bych zkusil to 17. stol. :-)
- asi bych zkusil to druhé, s pravděpodobností asi 1:7 500 000 000 bych se narodil jako Hitler (ikdyž on je ročník 1889) a zatrhl bych si svoje "ambiciózní" plány :D ..nebo bych se ještě před rokem 1938 zabil :D
- PS: a ještě na závěr, pokud je onen mrtvý člověk, jehož duši máme mít právě z 20. stol. je tu šance, že se znovu narodí jako on sám ;)

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2024. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale