Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12823 anket
Vytrženo z diskuze: Jaké období minulého století je vám nejsympatičtější ( stylem, módou, designem, hudbou. . . ) ? - Anketa 12973

- Zajímalo by mě, kterej magor dal ty padesátky. Kéž by se mu splnilo přání a do té doby se mohl vrátit. Přeju mu to. Ne, ba ne, to nepřeju nikomu.
- 1. Ale anketa se neptá, do jaké doby se chceš vrátit, ale jaká doba je ti nejsympatičtější módou, designem a hudbou. A podle kolegy byla asi móda a hudba nejlepší v 50. letech. ;-) 50. léta byla obdobím Marylin Monroe a Elvise Presleyho, takže pokud se někomu líbí styl těchto dvou, tak proč by nemohl hlasovat pro padesátky. ;-) Nebo snad ten kdo má rád styl Marylin nebo hudbu Elvise je dle tebe magor?
- nevím
- 2. No je fakt, že to autor nespecifikoval geograficky. Takže mě automaticky napadly naše zeměpisné šířky. A pokud se pohybujeme u nás, tak žádná hudba, žádný design a podobné estetické věci nenahradí člověku svobodu. Nemůže to období být zkrátka sympatické ničím, pokud v něm probíhaly všecky ty mocenské manipulace, lži, popravy inteligentních odvážných lidí a podobné zhovadilosti. Leda magorovi, co to dělal nebo by dělat chtěl.
- Omlouvám se, že jsem to neupřesnila, ale zdálo se mi to docela pochopitelné, když jsem ještě do závorky dala, že jde o styl, módu atd. Myslela jsem "celkovou kulturní atmosféru". Je mi jasné, že v 50. letech v Československu by nikdo rád nežil. Ale co třeba v USA? Tady je vidět, jak to každému myslí trochu jinak :)
- 5. Ale ona byla právě ta kulturní atmosféra na různých místech rozdílná. Je to hezká anketa, ale tahle neurčitost bohužel může výsledky výrazně zkreslit.
- Co bylo tak super ve 20. letech, že maj takovou převahu? Já tomu nerozumím ani trochu, tak se ptám naprosto vážně...
- Určitě zlatá dvacátá léta... To byla ekonomika na vrcholu (patřili

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2024. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale