Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12823 anket
Vytrženo z diskuze: Podle vás závist je: - Anketa 13096

- Zajímavá otázka, jako závist vnímám až druhou možnost. První je naopak něco, co mě inspiruje a pokud to tomu člověku přeju, tak na tom nevidím nic špatného.
- To druhé. U první možnosti by člověk musel cítit závist ke všem, kteří něco mají, vy to nemáte a je to +. Na tom nevidím nic špatného, to je normální.
- Podle mě je závist obojí (obě možnosti).
- Asi obojí bude závist. Ta první taková nenásilná, inspirující, v dobrém slova smyslu (často se přeci říká závidím ti, ale přeji ti to), ta druhá v ryzí podobě.
- Jako 4.
- Jako 4. a 5. ;) (Sharmane! :D)
- 2. Já s Tebou souhlasím, jen jsme na toto téma narazili doma a bylo to 2:2, tak jsem se rozhodla pro anketu, abych měla širší vzorek.
- 3. Tím pádem možnost jedna. "Už to, že..." implikuje "ale také".
- Vlastně nevím, jak odpovědět. Slovo závist vypadá hrozně ošklivě a nabízí se k němu celkem samozřejmě ta druhá možnost. Ovšem když se někdo například chystá někam na dovolenou, tak taky řeknu "to ti závidím", ale samozřejmě si nepřeju, aby mu uletělo letadlo nebo tak něco :-)
- 9. No, já to právě v tomhle smyslu vůbec nepoužívám, neříkám. Protože to zní ošklivě a vůbec mi nepřijde, že by to odpovídalo, tomu, co chci říct. Většinou to těm lidem prostě jen přeju. Ale vlastně se mi málokdy stává, že bych chtěla to samé. Neporovnávám svůj život s jinými. Samozřejmě někdy si něco přeju a někdo jiný to třeba má, ale nějak to beru jako dvě různé skutečnosti.
- Fuj, ta jedna trapná čárka mi tam ujela
- Aha... No vidíš, tak to vnímáme jinak. Tak kdybych ti náhodou někdy řekla, že ti něco závidím, tak to prosím neber moc doslovně :-)
- 12. Já jsem zvyk

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2024. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale