Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12380 anket
Vytrženo z diskuze: Přáli byste si změnu státního zřízení v Českých zemích? - Anketa 2149

- Ať žije republika!!!
- Přemýšlej! Nejsou lidé v konstitučních monarchiích západoevropského typu spokojenější než v republikách?
- Já hlasoval pro monarchii, samozřejmě!
- Je to nějaký divný. Všichni lidi v mém okolí by chtěli konstituční monarchii západoevropského typu. Tady se zpočátku dařilo republice, ale ta monarchie začíná nějak nabývat! No uvidíme!
- ...
- No to by sme dopadli :))
- A jaký by v tom byl rozdíl?
- Rozdíl by byl asi takový, že do čela státu by byl stavěn člověk, který byl k tomu připravován od narození! Z hlediska ceremoniálního-představte si ty nádherné obřad! navíc král má daleko větší vážnost než nějaký prezidentík. Královská rodina je v monarchiích něco posvátného a král je jakýsi otec národa! Navíc, v těchto monarchiích se k moci nikdy nedostali fašisti ani komunisti! Jsou to celkově vyspělé státy a jejich občané jsou velmi vážení. Zatímco občané republik se mnohdy cítí být občany druhého řádu! Konkrétně našemu národu by taková vznešenost hodně zvedla sebevědomí! Jen se podívejte, jaká byla ve Španělsku euforie, když se tam loni narodil princ!
- Takž jde hlavně o takovou tu vnější stránku - obřady, ceremónie, úcta, vážnost... ale co když na to lidi nejsou zralí? Co když ta královská rodina bude pyšná a namyšlená? Já bych teda na jejich místě byla. Teď si dělám trochu srandu, ale pokud se jedná o takové ty "krásné věci", tak chápu, že v tom má někdo zalíbení, ale mě zajímá spíš ten vnitřek. Tzn. třeba to, že se k moci nedostávají komunisti. Jenže je to pro mě zatím nepodložená informace, chci vědět proč a jak je to možné a jestli by se to nedalo vysvětlit něčím jiným. Přece kdyby byla ta monarchie kon

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2021. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale