Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12557 anket
Vytrženo z diskuze: Působí na vás slovo " velmi" dojmem, že patří pouze do spisovné mluvy? - Anketa 3076

- spisovně mluvím málokdy, ale slovo "velmi" mi připadá fakt normální...
- no když nad tím tak uvažuju tak asi ano, já teda velmi snad nikdy nepoužívám...a když si to tady takhle řeknu sám pro sebe tak mi připadá že mluvím spisovně :-))
- Používám docela často, tak asi ještě nepatří ;)
- neřekla bych do spisovné, ale spíš do psané... to slovo nejsem skoro schopná říci, ale napíšu ho klidně i v nespisovném psaném projevu... hezká anketa, nedávno jsem uvažovala o anketě na podobné téma a pak jsem na ni zapomněla... tak třeba za čas, až se na tuhle zapomene...
- Slýchám ho od sebe, takže první mě napadlo, že je to úplně normální. Po kratší úvaze jsem si uvědomil, že ho používám nejvíce v ironickejch poznámkách ( To se ti velmi povedlo ) nebo v rozhovorech týkajících se něčeho, co mě oslovilo, zasáhlo apod. ( Sinuhet se mi velmi líbil )
- hafo je nespisovný
- lol
- Já ho vnímám spíš tak nějak ozvláštněně, než spisovně. Mám ho ráda. Jinak si myslim, že jeho používání závisí na oblasti. Řekla bych, že čím blíže ke Slovensku, tím se jeho užívání jeví normálnějším. Ale nevim, to je takovej tip.
- jesus, proc bz nemelo bzt sposvnz.
- pananketar: to tu nikdo netvrdí...
- jo
- jani:aha cindy:jo? aha.
- Osvěžující anketa (vše týkající se jazyka je pro mě osvěžující...:-). Hanička dí pravdu, alespoň podle mé maličkosti. Používám jej častu a v zájmu květnatějšího projevu se jej snažím častěčně odbourat, tj. nahradit. Těch slov je víc. S tím v poslední době úzce souvisí má soustředěnost na rétorické prvky v rozhovoru všech druhů. Zejména slovní vata jako ,,prostě",,vlastně" nebo ,,určitě" je strašidlaaběsypřivoláv

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2022. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale