Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12870 anket
Vytrženo z diskuze: Považujete za správné Benešovy dekrety? ( Z principu - na praxi typu divoké odsuny nekoukejte. ) - Anketa 3578

- rozhodně ne, na křivdu nelze odpovídat křivdou
- Dobré téma pro anketu a diskuzi. Osobně bych Benešovy dekrety právě od oné divoké praxe neodděloval, neboť ji částečně přímo zavinily. Otázka správnosti dekretů mě zajímá z morální stránky a z té se přikláním k jejich nesprávnosti. Ti lidé na českém území žili stovky let, odváděli státu na daních za 1.republiky více než všichni Češi dohromady. Z možných variant byla přijata ta nejhorší (mmch. zcela v bolševickém duchu následného období). Onen odsun, jak je to vymetení či živelné vyhlazení sudetských Němců politicky korektně nazýváno, není bohužel předmětem veřejné diskuze, což je dle mého chyba. Oficiální počty obětí po řádění luzy kolem 30.000 mi připadají zbabělé, až nacionalisticky zaslepené. Benešova následná amnestie je pak podle mě zločinným aktem.
- :O polovina nevi co to je
- a zase nějakej pořad v televizi,kde reportéři nejdou do hloubky,že a pak tisickrat omílaná lež se stává pravdou.. neexistují žádné dekrety o odsunu, odsun probíhal na základě mezinárodních dohod a němci (i madaři) byli odsouváni i z jiných státu Polska, Madarska...to že mohli být odsunuti dal základ dekret o odnětí státního občanství-na což bylo plné právo -chtěli ste za Hitlerem- tak si jděte zpátky. nebylo to pojímáno však jako kolektivní vina! ti,kteří nepřestoupili na říšské občanství a kteří se snažili přspět k osvobození rčs tak odsunuti nebyli-protože jim zustalo občanství československé!
- dik za info, myslim to vazne

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2024. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale