Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12420 anket
Vytrženo z diskuze: Máte důvěru v reinkarnaci ( znovuzrozování) ? - Anketa 3620

- Co mají proti týhle anketě ti co hlasovali že neni dobrá? ještě tady takováhle nebyla a možnosti odpovědí jsou všechny... buď ano nebo ne ;) Já v to věřím...
- asi jsem tupá, alenechápu to slovo důvěra... :-)
- Kdybych použil slovo věřit tak to znamená, že pouze věříš a nevíš. Důvěra je ale lepší slovo. Může se objevit proto, že nám přijde znovuzrozování logičtější než to, že zemřeme a nic nebude. Například se může i objevit důvěra pokud si myslíme že mozek je spíše příjímačem vědomí než vysílačem.
- Chceš tím říct, že důvěra v reinkarnaci je kvalitativně na vyšší úrovni než víra v reinkarnaci ? Dle mého je to v tomto případě úplně fuk jak to nazveš. Nejpřípadnější by bylo nazvat to zbožným přáním... :-)
- Můžeš použít slovo víra, ale když věříš tak nevíš. Pravda, kterou ze své podstaty nelze ověřit, prožít nebo ji dosáhnout musí být vírou. Důvěra je lepší slovo z toho důvodu, že reinkarnace se týká života. Proto je možné ji mít nebo nemít. Pokud si myslíme, že prostor je něco co nás spojuje místo odděluje a myslíme si že mozek je spíše přijímačem vědomí než vysílačem, můžeme získat důvěru v reinkarnaci. Nebo při seskoku padákem můžeme cítit jako bychom byli celým prostorem a už si nemyslíme já jsem tady, já umřu a nastane nic. Při těchto silných okamžicích začínáme uvažovat jinak. Prostě důvěra místo víry.
- Myslím, že by ses měl/a ve svém okouzlení "duchovním světem" na chvilku pozastavit a uspořádat si myšlenky. Tvá argumentace svědčí o "začátečnickém nadšení a okouzlení" - nic proti tomu, případně, a to by bylo horší, o počínajícím vymývání mozku, či o pocitu vlastní nadřazenosti nad těmi, kteří věří něčemu jinému. Reinkarn

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2022. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale