Zákon přitažlivosti z pohledu vědy

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12271 anket
Vytrženo z diskuze: Jak byste napsali " PANE BOŽE" ( řešíme to ve škole - problematika velkých písmen) ? - Anketa 3664

- a jak je to dobre?
- Já vim, že to spíš není anketa, spíš potřebuju nějaký názor, jak to napsat a něco, jak to obhájit...
- nevim jak s tim pane, ale bůh se může psát s obojím - věřící píšou s velkym, nevěřící s malym. Tak mi to aspoň bylo vysvětlováno. A u toho pane je to imho taky spekulativní, ne?
- Já bych to psala jako povzdechnutí s malýma oběma, no a věřící to píší obě velká.
- Ju, tak zatím děkuji za příspěvky... a taky jsem se dozvěděla, že se píše Svatý otče - takže v tom mám každopádně bordel no =)
- i když teoerticky pane Bože je blbost, ne protože věřící nesměj říkat jméno Boží nadarmo... eh, nebo tak nějak to je... :-X
- Čistě pocitově. Jako věřící bych takové oslovení použil pouze ve smyslu povzdechnutí, takže bych to napsal panebože. Jinak si myslím, že velká písmena v tomto případě vyjadřují vztah, případně smysl oslovení. Takže pane otče-při oslovení taťky, ale můj Pane, můj Bože- při oslovení "Nejvyššího Konstruktéra". Zářným příkladem vývoje jsou horníci, kdy jejich původní "Zdař Bůh", ať ho psal věřící či ateista, bylo po r. 1948 vhodné psát "Zdař bůh", přičemž některým nedělalo problém napsat "Zdař bůch", což už byla jasná známka vítězství proletariátu nad "pánbíčkem", tím senilním starcem hovícím si na obláčku... :-)
- Mě tak napadá, že Němci v tom maj asi pěknej zmatek. Když někdo napíše, že tam byl Herr Gott, tak bez dalších souvislostí nelze určit, zda dotyčný byl na mši, či na koncertu našeho X násobného slavíka...
- 8. arnost: sorry, ale podle mě to nebyl zrovna 2x povedený vtip
- Gwendoline: to je pravda, co nám to má strkat do diktáru, že jo :D a

Zákon přitažlivosti z pohledu vědy
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2020. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale