Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12425 anket
Vytrženo z diskuze: Jste pro zavedení progresivní daně? - Anketa 8289

- předpokládám, že "spíše" mělo bejt "spíše ne"...
- ??? nevím, co to je :D
- ..asi tak :-D
- taky nevim, co to je
- spíš jo...jinak pro ty co nevědí o co de: ty co maj větší zisky platí i větší daně a naopak (např. velké firmy platí velké daně,a malé firmy malé daně...to je fér ne?:D)
- a to neni tak i teď? :D
- myslim že ne,ted je určitý % který odváděj všichni stejný
- progresivní daň byla zrušena před dvěma lety a rozhodně nebyla fér
- To bylo dost spatne vysvetleny. Ted je tzv. rovna dan, ale toto oznaceni je docela zavadejici, protoze jde o stejnou procentni sazbu, nikoli o rovnou dan nominalne. Ted plati, ze ten kdo vic vydela, zaplati vetsi dan a to presne v pomeru k jeho prijmu. Pri dani napr. 10% se plati dan 1 tisic kc z vydelku 10 tisic, a dan 100 tisic z vydelku milionoveho. U progresivni dane se zvysuje procentni sazba dane z prijmu s rostoucim prijmem a tim se dramaticky (progresivne) prohlubuje rozdil mezi dani z maleho a velkeho prijmu. V extremnim pripade (ktery ale neni realny, ale pouze pro pochopeni) by to mohlo byt tak, ze clovek vydelavajici milion Kc by zaplatil dan 991 tisic a clovek vydelavajici 10 tisic by zaplatil tisic kc. Obema by tedy po zdaneni zbylo 9 tisic kc. To by pochopitelne znacne demotivovalo toho "bohatsiho" k dalsi praci a snazeni...
- Druhym extremem by byla rovna dan ve stejne nominalni vysi. Proste kazdy by zaplatil napr 1000 kc dan, at vydela kolik chce. Kdyz vezmu v uvahu tyto dva extremy, tak se mi jevi rovna dan v soucasnem pojeti (tzn. stejna procentni sazba pro vsechny) jako dobrym kompromisem.
- no to je samozřejmě blbost, to nemůže nikoho ani napadno

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2022. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale