Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12419 anket
Vytrženo z diskuze: Věříte, že všechno je předem dané ( jak co bude probíhat, kdy se co stane, jak co dopadne atd. ) ? - Anketa 8975

- Styl mysleni, nase nazory a celkovy nahled na zivot v teto spolecnosti dost vyraznym zpusobem ovlivnuji nas zivot a v tomto smyslu se da rict ze nas zivot je v hrubych rysech predem dany nasim myslenim a nazory. Zmenit to muzeme jen tak, ze zmenime svoje mysleni.
- Milá otázka :-) Kdyby nic nebylo předem dané, nedrželo by nic pohromadě, neexistoval by žádný zákon, takže by ani nemohl být život. Kdyby bylo všechno určené předem, tak by to zase nemělo žádný smysl. (To "něco", co by to předem určilo, by to muselo už předem všechno vědět a znát, takže jaký by pak mělo smysl to určovat.)Takže věřím tomu, a vnitřně to cítím tak, že tu musí fungovat něco mezi tím.
- zajímavé názory. S tím 1. se stotožňuji. Pokud není člověk omezen ze strany státu (třeba doba ČSSR), má absolutní svobodu cokoliv okolo sebe změnit. Pokud mu to jeho osobnost dovolí. Tímto se dostávám k mému citátu: "Největší nepřítel člověka je jeho osobnost.", který s tím úzce souvisí. Samozřejmě se najdou věci, které moc člověk neovlivní (nehody), ale zde je to spíše shodou náhod, než tím, že je to předem dané.
- Věřím, že jsou předem dané nějaké možnosti ("cesty"), ale na jakou cestu se vydáme-jakou možnost zvolíme- záleží jen na našem rozhodnutí. A rozhodujeme se pochopitelně na základě naší osobnosti.
- To druhý
- Věřím v pevně daný osud, který můžeme změnit na základě našeho myšlení.

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2022. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale