Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12419 anket
Vytrženo z diskuze: Jaký by byl váš postoj k zavedení školného na veřejných VŠ v případě, že byste NEměly v úmyslu VŠ studovat? - Anketa 9246

- Těžko říct, když člověk neví, jak by to vůbec v praxi fungovalo..
- V praxi to může fungovat miliony různými způsoby... Tady jde spíš o obecný pohled na dva odlišné principy financování.
- na jednu stranu by měl mít každý možnost studovat bez ohledu na jeho finanční situaci, na druhou stranu kdyby si to každý financoval sám, tak by byla větší motivace a lidé, kteří si jdou VŠ jen "zkusit" by tam zbytečně nechodili ... Otázka ale není jen v tomhle, co se změní, když se zavede čkolné, které je plánováno ? já bych řekl, že zas až tak moc ne ... školství by potřebovalo taky reformu od základů a ne jen upravovat věci na povrchu ...
- pokdu vím, tak zdejší financování veřejných VŠ by mělo být ve stylu "dostuduješ, dosáhneš na určitou výší platu - platíš školný". Takže bych na to měl stejý pohled jako dosud. Nevidím jediný důvod, proč by na tom měla společnost něco získat, či tratit. Maximálně se lehce uleví státnímu rozpočtu. S tím, jestli chce někdo VŠ jen zkusit, ale odradí ho toto školné výše zmíněné, kde ho platí, až mu ta VŠ skutečně bude nést ovoce, pak si neumí spočítat 1+1 a možná na VŠ skutečně nemá co dělat. Ale to je samozřejmě trochu mimo téma. můj názor je, že tím společnost nic nezíská ani netratí, jen to uleví státnímu rozpočtu, v konečném důlsedku změna bude asi minimální. Dal jsem třetí možnost, i když mou odpověď né tak zcela vystihuje.
- V západní Evropě to funguje tak, že mladý člověk, který skutečně chce studovat a nemá dost prostředků na školné, si může vzít speciální půjčku. Tu může splácet až v době, kdy dostuduje a vzdělání mu vynáší ovoce. Pokud však nikdy na určitou platovou hranici nedosáhne, splácet nic nemusí.

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2022. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale