Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12420 anket
Vytrženo z diskuze: Co si myslíte, že je lepší? - Anketa 9303

- Těžko říct, chytrý si peníze sandno vydělá, bohatý už je nepotřebuje. Ale dal jsem to první.
- 1 - blbost! každý chytrý se nepachtí za penězi a nebo si také pleteš chytrost s vychytralostí!
- Dala jsem to první, ale jak tak o tom přemýšlím, říkám si, že z toho ještě nelze určit, co je lepší, nebo záleží na výkladu chytrý/hloupý, ani význam slov bohatý/chudý není jednoznačný. Určující by bylo, nakolik mají ti dva třeba schopnost radovat se ze života, umění skromnosti, pokory nebo moudrosti. Ani jedno se nevylučuje s tím být hloupý v určitém slova smyslu (pohádkový Honza). Navíc že právě to znamená, že je člověk bohatý. ...takže nakonec nevim vůbec nic.
- Hani, to je asi příliš komplikovaná úvaha (ale neříkám že zcestná) a zahrnuje spoustu dalších aspektů a významů slov. mně se zdá postačující ten nejzákladnější možný výklad: chytrý = vysoké IQ, má schopnost chápat 'složité' a uvažovat; hloupý = inu prostě blbý, neuvědomující si pořádně souvislosti ve světě kolem sebe; bohatý = má hodně peněz; chudý = bez peněz. a já jednoznačně volím tu první variantu, přestože vědění je velice zatěžující :-)
- kdybych byl hloupý, nepřemejšlel bych nad tolika věcma a byl bych šťastný...
- Stndaa: jo, to je druhá strana věci :-) ale stejně trvám na první možnosti.
- Pokud dostanu najíst a budu v teple, ke štěstí mi bude stačit IQ50 - a málo kdo z nadanějších bude spokojenější než zabezpečený mongoloid (což je jeden z oficiálních výrazů pro dawna...) Blahoslavení chudí duchem. Ač tak či tak, prachy světem vládnnou a jen idealista či blbec bybyl proti (ale jen blbec by mohl být přesto šťastný!). Tak dokud nezačneme házet ze skály méněcenné, jako v antice

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2022. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale