Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12770 anket
Vytrženo z diskuze: Kořenem všeho zla je nedostatek poznání ( Confucius) . Je tento citát pravdivý? - Anketa 9959

- Řekla bych, že kořenem zla jsou spíš peníze..
- 1. I tento tvůj názor může pramenit z nedostatku poznaní, přičemž může iniciovat zlo proti lidem, kteří jsou bohatší než ty.
- já s tím naprosto souhlasím
- V určitém významu slova "poznání" ano. Ale není tím myšlena sumarizace jednotlivých poznatků, ale spíše nějaký intelidegtní vhled, duchovní poznání. Ale je otázkou, zda onoho "dostatku poznání" je každý schopen. Myslím si, že nikoliv. Takže je to pak o tom- "kdyby". Takže kořenem je to, že jsme blbí a basta fidli. Ale těžko o tom říct, že je to nedostatek, když je to maximum. Prostě to víc nejde. A k něčemu to asi je. ...takže ještě je tu možnost, že žádné zlo není.
- Myslím si, že plošně to neplatí, jen částečně
- Myslím si, že ne, protože spousta lidí páchá zlo ne proto, že by mělo nedostatek poznání, ale proto, že prostě páchat zlo chce .
- 6. Nemyslim si, ze by nekdo pachal zlo jen pro zlo samotne, neda se tedy rict, ze nekdo chce pachat zlo jako takove, to asi nikdo nechce. Spis bych rekl, ze nekdo pacha zlo pro dosazeni svych cilu a zlo bere spis jen jako nutnou soucast. Je proste ochoten pro svoje cile i pachat zlo, a k tomuto jednani ho muze vest i nedostatek poznani.
- A já s tím zase souhlasím. Když teda nebudu brát zlo doslovně, ale budu brát třeba nadávání na určité věci, tak to dělají většinou lidé, kteří o tom problému neví vůbec nic. Člověk znalý je naopak většinou nad věcí, dokáže přijmout opačný názor.
- člověk např. páchá zlo na jiných, protože si neuvědomuje, co jim tím způsobuje, neví, jak oni se cítí a jak by se cítil on, kdyby bylo stejné zlo pácháno na něm... ergo mu chybí POZNÁNÍ nás

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2023. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale