Nestátní peníze

Skrýt reklamu


Ankety Stylově Chcete více anket? IQ test

Hlavní strana Registrace Přidat anketu Nastavení FAQ Fórum Odkazy

Hledat      v textu anket autorech přesunutých ?
Dalších 12604 anket
Vytrženo z diskuze: Užíváte někdy i v běžné konverzaci či např. v internetové diskuzi záměrně cizích výrazů, jen abyste vypadali " inteligentněji" či měl váš příspěvek ( názor ) " větší hodnotu " ? - Anketa 9995

- Mé exaktní přesvědčení si zakládá na tom, že užívání cizích slov a výrazů je sofistikovaná metoda, jak implicitně naznačit váš vysoký morální kredit a intelekt a je to také způsob, jak napsat totální pičovinu tak, že většina lidí nepozná, že je to totální pičovina (viz. první 3 věty tohoto souvětí :-D ) .
- tyto výrazy užívám spíš proto, že si nevzpomenu na jejich "normálnější" ekvivalent. Záměrně kvůli tomu, abych vypadal inteligentněji, je patrně nepoužívám. Nebo hodně podvědomě.
- Takže druhá odpověď by to pak plně vystihovala, zvláště to v závorce, nebť nejsem takovej suterén, abych si byl jistej v kramflecích, že to slovo má opravdu takovej význam :D
- Některá slova cizího původu jsou tak zaužívaná, že neexistuje jejich české synonymum-např. bakterie, čokoláda atd.
- suicide: Ano, to máš bezesporu pravdu, měl jsem ovšem namysli hlavně slova jako ta, která jsem použil v mém prvním příspěvku . Čili ta, která jdou buďto snadno nahradit (místo SOFISTIKOVANÁ jsem mohl třeba napsat promyšlená, vychytralá nebo jednoduše dobrá ) nebo úplně vypustit ( EXAKTNÍ ) a rozdíl bude pouze v tom, že to už při prvním přečtení pochopí i drtivá většina běžných uživatelů .
- Některá slova používám normálně, mám to podobně jako Stndaa, často mě ani nenapadne nějaké "lehké" slovo, kterým bych mohla říct to, co chci. Ale rozhodně to nedělám pro to, abych vypadala chytřejší, ne, pro mě to jsou normální slova jako jiná a upřímně, myslím si, že to tak nějak patří k obecným znalostem, aby lidé aspoň nějaká cizí slova, ta častěji užívaná, znali.
- Mně jde většinou úplně nejvíc o to, abych se vyjádřila co možná nejpřesněji. Když mi přijde na mysl něja

Kanál Svobodného přístavu
Copyright Ankety.stylově.com 2004 - 2023. Kontakt, RSS, Vector black icon symbol for sale